Byliśmy na szkoleniu w Aleksandrowie Łódzkim 17.03.2019r.

W dniu 17.03.2019r mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w szkoleniu zorganizowanym przez Rejonowe Koło Pszczelarskie nr 10 w Aleksandrowie Łódzkim.

Wykład poprowadził mgr Tomasz Kędziora, znany, lubiany i bardzo szanowany w środowisku pszczelarskim wykładowca z Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli.

Poruszone zostały zagadnienia związane z przygotowaniem pszczół do jak najlepszego rozwoju po przezimowaniu. Dowiedzieliśmy się jak i kiedy wykonywać przegląd wiosenny, poszerzać lub zacieśniać gniazda, ocenić stopień porażenia nosemozą, dokarmiać pszczoły, wyrównywać siłę rodzin, jak i kiedy dokładać węzę oraz susz, sposoby walki z warrozą i wiele innych bardzo interesujących tematów. Wykład był bogato ilustrowany zdjęciami i filmami.

Szkolenie odbyło się w budynku Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Aleksandrowie Łódzkim. Czysta i przytulna sala wykładowa była wypełniona ponad setką pszczelarzy.

W czasie przerwy mogliśmy skorzystać z obiadu w niedalekiej restauracji.

Prezes RKP 10 Dariusz Ruda zapowiedział kolejne szkolenia i już teraz zaprosił wszystkich do udziału.

Jeden z naszych kolegów pszczelarzy, we wzruszającym wystąpieniu poprosił o pomoc dla swojego ukochanego i ciężko chorego synka. Więcej informacji na ten temat można zobaczyć tutaj: https://www.kawalek-nieba.pl/kubus-jankowski/