I Łódzka Konferencja Pszczelarska

konferencja 2015 (7)W niedzielę 29.03.2015 odbyła się I Łódzka Konferencja Pszczelarska. Konferencja ta okazała się wielkim sukcesem. Udział w niej wzięło ponad 120 pszczelarzy z naszego województwa. Organizatorem był Wojewódzki Związek Pszczelarski w Łodzi. Ogromne podziękowania należą się Rejonowemu Kołu Pszczelarskiemu w Aleksandrowie Łódzkim. Konferencja odbyła się w Aleksandrowie Łódzkim w Szkole Podstawowej nr 4. Prezes WZP w Łodzi Bartłomiej Piotrowski zapowiedział, że I Konferencja była dopiero początkiem serii szkoleń i docelowo brane jest pod uwagę zorganizowanie Międzynarodowej Konferencji Pszczelarskiej w Łodzikonferencja 2015Poruszono następujące tematy:

Uprawa roślin miododajnych – Sławomir Sokołowski

Jak wyhodować dobrą matkę pszczelą? – Robert Rybusiewicz

Pasze dla pszczół na bazie buraka cukrowego – Dariusz Klonowski

Inseminacja matek pszczelich – Łucja Skonieczna

Środki bezpieczeństwa przy stosowaniu leków warozobójczych – Bartłomiej Piotrowski

konferencja 2015 (1)Podczas przerwy obiadowej można było nie tylko zjeść pyszny obiad, ale także porozmawiać z koleżankami i kolegami pszczelarzami.konferencja 2015 (6)

konferencja 2015 (4)

konferencja 2015 (3)

konferencja 2015 (2)konferencja 2015 (8)

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Aleksandrowie przygotowały wystawę prac związanych z pszczelarstwem. Wszystkie prace były bardzo ładne. konferencja 2015 (5)Czekamy na kolejne Konferencje Pszczelarskie. Zdobyta na nich fachowa wiedza, kontakt pomiędzy pszczelarzami i wymiana doświadczeń są bezcenne.

Wiecej zdjęć Tutaj->