Zarząd Województwa Łódzkiego rozstrzygnął konkurs „Chrońmy pszczoły jako czynnik rozwoju przyrody”, którego celem jest ochrona i rozwój populacji pszczół miodnych w regionie. Zadanie powierzono dwóm organizacjom: Wojewódzkiemu Związkowi Pszczelarzy w Łodzi (701 tys. zł dotacji) oraz Stowarzyszeniu Pszczelarzy Ziemi Łódzkiej (299 tys. zł). Środki zostaną przeznaczone m.in. na pokarm i suplementy dla pszczół, przerób wosku, zakup węzy, ciasta i cukru farmaceutycznego oraz poprawę warunków sanitarnych w pasiekach. Wsparcie obejmie całe województwo, wzmacniając pszczele rodziny, które są kluczowe dla zapylania roślin, produkcji żywności i zachowania bioróżnorodności.
Instrukcja pobierania i przesyłania próbek pszczół przy podejrzeniu zatrucia środkami ochrony roślin.
W poniższym pliku można zobaczyć instrukcję pobierania i przesyłania próbek do laboratoryjnych badań diagnostycznych przy podejrzeniu zatrucia pszczół środkami ochrony roślin:
WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE 04 marca 2025 r.
Zarząd Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi uprzejmie zawiadamia,
że w dniu 04 marca 2025 r. (wtorek) w siedzibie koła przy ul. Nawrot 104 odbędzie się
WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE
o godz. 16:45 w pierwszym terminie o godz. 17:00 w drugim terminie
Ceny leków 2025r.
Harmonogram spotkań klubu pszczelarzy 2025r.
Jest już dostępny harmonogram spotkań dyskusyjnego klubu pszczelarzy RKP2 w Łodzi.
Harmonogram na 2025r można zobaczyć lub pobrać w zakładce Harmonogram spotkań.
Zapraszamy.
Wesołych Świąt!
Wigilia pszczelarska 15.12.2024r.
15.12.2024r Ks. Wiesław Kamiński zaprasza na coroczne pszczelarskie spotkanie, które odbędzie się w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi ul. Nawrot 104.
Spotkanie rozpocznie się uroczystą mszą o godzinie 13:00.
Będzie to spotkanie składkowe (50zL). Chętni pszczelarze z RKP2 proszeni są o sms do Teresy Andruszkiewicz 604 059 998
MSZA ZADUSZKOWA 6.11.2024
Jak co roku zapraszamy na zaduszkową mszę świętą odprawianą za zmarłych pszczelarzy.
Msza odbędzie się w kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi 6.11.2024r o godzinie 16:30.
Prosimy przynieść świeczki woskowe. Msza odprawiana jest przy zapalonych świecach bez zapalonego światła.





