Milion złotych na ochronę pszczół w Łódzkiem

Zarząd Województwa Łódzkiego rozstrzygnął konkurs „Chrońmy pszczoły jako czynnik rozwoju przyrody”, którego celem jest ochrona i rozwój populacji pszczół miodnych w regionie. Zadanie powierzono dwóm organizacjom: Wojewódzkiemu Związkowi Pszczelarzy w Łodzi (701 tys. zł dotacji) oraz Stowarzyszeniu Pszczelarzy Ziemi Łódzkiej (299 tys. zł). Środki zostaną przeznaczone m.in. na pokarm i suplementy dla pszczół, przerób wosku, zakup węzy, ciasta i cukru farmaceutycznego oraz poprawę warunków sanitarnych w pasiekach. Wsparcie obejmie całe województwo, wzmacniając pszczele rodziny, które są kluczowe dla zapylania roślin, produkcji żywności i zachowania bioróżnorodności.

Więcej >

Wigilia pszczelarska 15.12.2024r.

15.12.2024r Ks. Wiesław Kamiński zaprasza na coroczne pszczelarskie spotkanie, które odbędzie się w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi ul. Nawrot 104.

Spotkanie rozpocznie się uroczystą mszą o godzinie 13:00.

Będzie to spotkanie składkowe (50zL). Chętni pszczelarze z RKP2 proszeni są o sms do Teresy Andruszkiewicz 604 059 998

Ważne!