„Pamiętajmy o ogrodach” – konkurs!

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie zatytułowanym „Pamiętajmy o ogrodach”, którego celem jest popularyzowanie ogrodów jako przestrzeni powiększającej bioróżnorodność ekosystemów roślinnych Polski i zwiększającej ilość pożytków pszczelich szczególnie w okresach poza kwitnieniem głównych pożytków typu rzepak, akacja czy lipa.

Ogród przydomowy to wspaniała przestrzeń do wysiewania roślin miododajnych, które nie tylko pięknie kwitną i mogą stać się prawdziwą ozdobą kwietnych ogródków, ale posiadają często zastosowanie w ziołolecznictwie, kosmetyce czy w kuchni.

Pamiętajmy, że nasze życie zależy od życia pszczół, a każda dodatkowo wysiana roślina miododajna zwiększa szanse na przetrwanie tych niezwykłych owadów!

Społeczny aspekt konkursu opiera się na włączeniu jak największej liczby osób do czynnych działań na rzecz ochrony bioróżnorodności ekosystemów roślinnych najbliższej okolicy. Można to osiągnąć poprzez wysiewanie roślin miododajnych na działkach, w ogródkach przydomowych czy nawet poprzez tworzenie mini ogródków na balkonach, oraz zachęcanie innych do takiego postępowania. Zrozumienie konieczności tego typu działań pomoże ochronić, niezwykle ważne dla życia człowieka, owady zapylające.

ZASADY KONKURSU
W konkursie może wziąć udział każdy, kto do 30 września 2020 roku prześle, na adres Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Łodzi, materiał zdjęciowy (około 10 fotografii) uprawianego przez siebie ogrodu kwiatowego, wraz z krótkim opisem rosnących w nim roślin przyjaznych pszczołom. Ważne jest udokumentowanie, że rośliny rosnące w ogrodzie od czerwca do września obficie kwitną stwarzając przestrzeń przyjazną pszczołom.
WZP w Łodzi ul Narutowicza 59
90-130 Łódź
biuro@wzp-lodz.nazw.pl
Przyjmujemy zdjęcia drogą mailową lub nagrane na płytę CD.
Każdy wysyłający zgłoszenie musi dołączyć zdanie o tym, że zgadza się na ewentualną publikację swojego tekstu i materiału zdjęciowego.
Bliższe informacje w biurze WZP w Łodzi – tel 42 678 92 74.